Geliniai lakai – kaip išsirinkti?

Prižiūrėti ir išpuoselėti nagai – kiekvienos moters svajonė.

Dailūs, visada sutvarkyti, prižiūrėti ir išpuoselėti nagai – kiekvienos moters svajonė. Deja, nuolatinė nagų priežiūra ir periodiškas nagų lako atnaujinimas reikalauja nemažai laiko ir pastangų. Ką daryti, jei neturite laiko kiekvieną savaitę apsilankyti manikiūro specialisto kabinete, tačiau norite mėgautis išpuoselėtais nagais? Puiki išeitis – geliniai lakai, garantuojantys ilgalaikį ir kokybišką dailių nagų efektą, kuris išlieka dvi ar net tris savaites. Ką vertėtų žinoti apie ilgalaikį nagų lakavimą? Ir kaip išsirinkti gerą ir kokybišką gelinį nagų laką?

Geliniai lakai
Geliniai lakai: kaip išsirinkti?

Ilgalaikis lakavimas geliniu laku – kas tai?

Ilgalaikis nagų lakavimas arba, kitaip sakant, gelinis manikiūras – tai nagų lakavimo būdas, kai nagai padengiami gelinio nagų lako sluoksniu. Šis specialus lakas, pagamintas gelio pagrindu, išdžiovinamas po ultravioletinių spindulių lempa arba po LED lempa. Ilgalaikis nagų lakavimas reikalauja specialaus nagų paruošimo: nago paviršius turi būti pašiaušiamas švelnia dilde, nuo nago plokštelės turi būti kruopščiai pašalinami riebalai, prieš atliekant lakavimą nagai taip pat turi būti padengti specialiu lako pagrindu. Profesionalias pasaulyje pripažintų prekės ženklų priemones, reikalingas kokybiškam geliniam lakavimui, rasite oficialaus šių produktų platintojo Lietuvoje SuperNail internetinėje parduotuvėje.
Pagrindinis gelinio ir paprasto lako skirtumas yra tas, kad gelinis nagų lakas stingsta specialioje šviesoje, greitai džiūsta, o ant nagų išsilaiko net 2-3 savaites. Būtent ši gelinio lako savybė lemia jo populiarumą ir platų pripažinimą tarp moterų.
Gelinis lakavimas – tai galimybė keletą savaičių nesukti galvos dėl manikiūro ir džiaugtis higieniškais, estetiškais ir tvarkingais nagučiais. Kitaip sakant, tai patogus ir praktiškas nagų priežiūros būdas bei itin geras nagų priežiūros sprendimas toms moterims, kurios neturi laiko kiekvieną savaitę lankytis pas nagų priežiūros specialistą arba mėgautis nagų bei rankų procedūromis namuose. Be to, tai puiki alternatyva toms, kurios negali pasigirti tvirtais nagais, tačiau nori turėti šiek tiek ilgesnius nagus: gelinis lakas sutvirtina nago plokštelę, o tai, savo ruožtu, leidžia užsiauginti norimo ilgio nagus bei suformuoti norimą nago formą.

Geliniai lakai džiovinami UV arba LED lempų šviesoje
Geliniai lakai džiovinami UV arba LED lempų šviesoje

Geliniai lakai – pliusai ir minusai

Ilgalaikis lakas moterų simpatijas pelno dėl kelių pagrindinių privalumų. Atlikus gelinį lakavimą, keletą savaičių galima nesukti galvos dėl manikiūro ir pamiršti rūpesčius dėl trupančio lako ar nublukusios spalvos. Labai svarbu ir tai, kad geliniai lakai greitai džiūsta, todėl po lakavimo nesusigadinsite manikiūro, neišsitepsite drabužių ar daiktų ir galėsite atlikti visus įprastus darbus. Geliniai nagai nelūžinėja, o tanki lako tekstūra suteikia nagui apimties: manikiūras atrodo estetiškai, o visi nagų trūkumai sėkmingai paslepiami ir užtušuojami.
Pasirinkus kokybiškas pasaulyje įvertintų prekės ženklų nagų priežiūros priemones SuperNail, gelinis lakavimas papildomų problemų ir rūpesčių kelti neturėtų. Tačiau vertėtų atsiminti, kad bet kokiu atveju per 2-3 savaites nagas truputį paaugs: paaugus nagui lakuotas paviršius šiek tiek pasistums į viršų, todėl tarp nago odelės ir lako atsiras nelakuota nago juostelė.
Kad ataugusi nago juostelė nekristų į akis, rekomenduojama rinktis natūralesnių, pastelinių spalvų nagų laką. Pasirinkus ryškesnes spalvas, nuaugęs nagas dėl spalvų – natūralaus nago ir ryškios lako spalvos – kontrasto matosi šiek tiek ryškiau. Platų gelinių lakų asortimentą, apimantį ryškių ir pastelinių spalvų paletes, galite rasti SuperNail.lt. Taip pat patariama ataugusią nago dalį „paslėpti“, nago apačioje užtepant ploną juostelę blizgančio – auksinio ar sidabrinio – nagų lako. Toks pasirinkimas leidžia dar ilgiau džiaugtis geliniu lakavimu ir sukuria dailiai bei estetiškai atnaujinto manikiūro efektą.

Ar reikia daryti pertraukas tarp gelinių lakavimų?

Kartais manoma, kad geliniai nagai nekvėpuoja, todėl tarp lakavimų būtina daryti pauzes ir leisti nagams, pailsėti ar „pakvėpuoti“. Toks įsitikinimas yra klaidingas. Nagai – tai suragėjęs keratinas, kuriam „kvėpuoti“ tikrai nėra būtina. Ilgalaikis lakavimas ne alina nagą, bet pasižymi apsauginiu poveikiu: nagas apsaugomas nuo pažeidimų, žalingo aplinkos poveikio, buityje naudojamų cheminių medžiagų, sėkmingai išsaugomas normalus nagų drėgmės lygis.
Kartais pašalinus gelinį laką moterys skundžiasi, kad nagučiai suminkštėjo ir pasidarė lengviau pažeidžiami. Iš tiesų nago plokštelė tokiais atvejais nėra suminkštėjusi. Kadangi 2 ar 3 savaites nagas buvo apsaugotas nuo žalingų išorės veiksnių ir kenksmingų cheminių priemonių, tokių kaip muilas, indų ploviklis, skalbimo milteliai ir kiti buityje naudojami valikliai, nago plokštelė išsaugojo natūralią drėgmę. Būtent dėl šios priežasties nagas tampa ne minkštas, bet elastingas.
Problemų dėl gelinio lakavimo gali kilti, jei nagai trupa ir sluoksniuojasi. Tokiais atvejais nepriekaištingo nagų efekto nepavyks išsaugoti labai ilgai ir teks šiek tiek dažniau apsilankyti pas manikiūro specialistą.

Ar manikiūro kokybę lemia tik geliniai lakai?

Kokybiškas gelinis lakas yra itin svarbi kokybiško ilgalaikio lakavimo sudedamoji dalis, nuo kurios priklauso, kaip atrodys ir kiek ilgai išsilaikys dailių nagų efektas. Gražiausiai ilgalaikis manikiūras atrodo pirmąsias 10 dienų, vėliau spalva gali prarasti dalį savo blizgesio. Tačiau gelinio lakavimo išsilaikymo laikotarpis yra labai individualus dalykas, kuris priklauso nuo daugybės veiksnių. Kuo nagas stipresnis, tuo mažesnė tikimybė, kad gelinis lakas ilgainiui ims trupėti. Jei nagų augimo tempas labai greitas, lakas nuauginės greičiau, todėl gali prireikti manikiūro korekcijų.
Išsilaikymo trukmė stipriai susijusi ir su tuo, kokius buities darbus ir kaip intensyviai atliekate, taip pat kokį darbą dirbate. Jei nuolat mūvite gumines pirštines, dėl darbo specifikos turite nuolat plauti rankas ar rankos turi dažną sąlytį su cheminiais preparatais, gelinis nagų lakas laikysis kiek trumpiau.
Tačiau pats svarbiausias veiksnys, nuo kurio priklauso gelinio lakavimo išsilaikymo trukmė, yra pasirinktos priemonės. Kuo kokybiškesnės ir profesionalesnės priemonės yra naudojamos ilgalaikio lakavimo metu, tuo ilgiau galite mėgautis tvarkingais, dailiai blizgančiais ir estetiškai nulakuotais nagučiais. Platų aukščiausios kokybės gelinių lakų ir kitų ilgalaikiam lakavimui būtinų priemonių pasirinkimą galite rasti SuperNail Klaipėdos parduotuvėje.

Papildomos priemonės geliniam lakavimui

Klaidinga būtų manyti, jog didžiausią dėmesį reikia skirti nagų lako kokybei – jei nagas nebus tinkamai paruoštas ir padengtas kokybišku pagrindu bei apsauginiu sluoksniu, net ir pats kokybiškiausias nagų lakas negarantuos dailaus ir ilgalaikio efekto.

  • Tinkamas gelinio lako pagrindas turėtų būti vidutinio tirštumo, nenubėgti ant odelių, teptis plonu sluoksniu ir užtikrinti gerą sukibimą. Puikus gelinio lako pagrindo pasirinkimas – SuperNail Base. Šio gelinio lako pagrindo formulė apsaugo nagus nuo spalvos pakitimų ir garantuoja gerą sukibimą.
  • Kitas itin svarbus elementas – viršutinis nagų lako sluoksnis. Jis apsaugo gelinį laką nuo įbrėžimų, spalvos kitimo ir skilinėjimo. Kokybiškas viršutinis gelinio lako sluoksnis, pavyzdžiui, SuperNail Top garantuoja ilgai išliekantį blizgesį, nepalieka lipšnumo, suteikia manikiūrui išbaigtumo efektą.
Geliniai lakai Supernail
Geliniai lakai • Supernail

1 comment

  1. Audronė

    Man gelinis lakavimas laiko tik savaitę 🙁 Ar tai priklauso nuo nagų lako? Lankiausi pas 4 manikiūrininkas, rezultatas tas pats. Mąstau gal pačiai užsisakyti priemones internetu ir bandyti susitvarkyti nagučius namuose, nes kas savaitę vaikščioti tikrai nemažai kainuoja. Ar vis tik toks nagas ir nieko nepadarysiu jokiomis priemonėmis?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *